Postitused teemal "Reisinõu"

Jagame reisiinfot!

Nov 13, 2010   //   postitas Maris   //   Reisinõu  //  9 kommentaari

foto Jagame reisiinfot!

Mõned nädalad tagasi tekkis mul mõte koguda kokku kõik veebiaadressid, mis reisimisega seoses kuidagi kasulikud või informatiivsed tunduvad, et ma neid järgmisele reisile minnes enam uuesti otsima ei peaks hakkama. Olin kaalumas erinevaid variante linkide salvestamiseks, kui mulle pähe torgatas, et selle asemel, et seda infot ainult enda jaoks talletada, võiksin ma seda ju ka kõigi teiste reisihuvilistega jagada.

Mulle ei meenunud ühtegi Eesti veebi, mis keskenduks konkreetselt seljakotireisijate teemadele, ilma et tegemist kellegi isikliku blogiga oleks. Hakkasin mõtlema, et iseseisvale reisijale hea info ühte kohta kogumine võiks osutuda väärt teejuhiks nii neile, kes oma esimesele seljakotireisile lähevad kui ka neile, kes juba mitmendat korda teele asuvad, sest paarikümne hea veebiaadressi asemel oleks vaja meelde jätta ainult üks.

Mõeldud tehtud. Registreerisin aadressi reisi.info, mis tundus antud ettevõtmisele kuidagi õige nimi olevat. Sellele järgnes pisut kujundamist ja tehnilist seadistamist ning see on siis tulemus. Küll kaugeltki mitte lõplik, sest antud lehe näol on tegemist ilmselt ühega nendest, mis kunagi valmis ei saa ja mille sisutihedus ning edasine areng eeskätt kaasreisijate huvist ja armust toitub.

Tänaseks olen siia üles riputanud oma enda ja paljude teiste poolt mulle saadetud reisisaitide edetabeli ühed parimad palad. Nt võib leida infot erinevate riikide, viisatingimuste, terviseohutuse, kindlustuse, piletite, reisiblogide jm säärase kohta. Linke ja ettepanekuid saab jätta lehe all paiknevasse kontaktikasti. Kõik head ettepanekud jõuavad siia lehele üles. Eks seda kõike annaks veel mitmes suunas edasi arendada, eriti kui kaasalööjaid leidub.

Oma senistest reisikogemustest võin öelda, et ühed väärtuslikumad vihjed ja nõuanded sihtkohtade ja reisimise kohta üldiselt olen saanud just teistelt reisijatelt. Niisiis jagagem üksteisega oma reisiinfo salasahvreid ja andkem oma tagasihoidlik panus sellele, et julgustada inimesi koduvabariigist väljapoole reisima ja oma maailma avardama, et nad siis uutest ideedest pakatades tagasi tuleksid ja suuri tegusid teeksid!